Materiały kościotwórcze

W niektórych przypadkach przed zabiegiem wprowadzenia wszczepów dentystycznych konieczne jest zregenerowanie ubytków tkanki kostnej lub tkanek przyzębia. Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest zastosowanie materiałów wspomagających regenerację tkanek.

Substytut kości Bio-Oss umożliwia odbudowanie naturalnej tkanki kostnej, natomiast membrana kolagenowa Bio- Gide stanowi naturalną barierę ochronną, wspomaga jej stabilną odbudowę.

Bio-Oss i Bio-Gide są najczęściej stosowanymi materiałami kościotwórczymi do odbudowy kości, ponieważ są produktami naturalnymi, podczas gojenia integrują się z tkankami. Bio-Oss jest integrowany u pacjenta w procesie naturalnej regeneracji kości. Na nim dokonuje się budowa i tworzenie nowej, młodej tkanki kostnej. Natomiast budowa białkowa Bio-Gide'a przyspiesza proces gojenia ran oraz umożliwia optymalną regenerację kości.

BIO - OSS - jest to naturalny minerał kostny szwajcarskiej firmy Geistlich, służy on do regeneracji kości. Dzięki beleczkowatej bodowie posiada strukturę przypominającą naturalną kość. Stanowi rodzaj rusztowania, powoduje regenerację i rozrost tkanek kostnych. Produkowany jest z części mineralnej kości wołowej bydła pochodzenia australijskiego.

BIO - GIDE - to membrana kolagenowa szwajcarskiej firmy Geistlich stanowiąca naturalną barierę ochronną wspomagającą stabilną odbudowę tkanki kostnej. Pełni ona funkcję bariery zapobiegającej wrastaniu komórek nabłonka w odbudowującą się tkanką, wspomaga właściwe gojenie rany. Umieszcza się ją na powierzchni gojącej się kości, wytwarza się ją z kalogenu wieprzowego.

RESOR PIN -  jest to bioresorbowalny ćwiek, który posiada krążki retencyjne. Dzięki nim zapewnia lepszą stabilizację i przyleganie membrany do kości.