Implant

Implant zęba stanowi tytanowa śruba, którą wprowadza się do kości szczęki lub żuchwy. Integrując się z tkanka ludzką umożliwia zastosowanie wszczepów tytanowych jako podpory dla nowych zębów. Implant stanowi imitację korzenia zęba i przypomina małą gwintowaną śrubę. Jej średnica wynosi od 3,0mm do 6,8mm, natomiast długość od 6mm do 18mm, więc są to w przybliżeniu wymiary prawdziwego korzenia pacjenta. Implant w większości przypadków wytworzone są z czystego tytanu, mogą być też wykonane ze stopu tytanu lub też mogą występować w postaci czystoceramicznej, przy czym powierzchnia ich pokryta jest rozpyloną plazmą tytanową (porowata substancja ceramiczna) stymulującą wrastanie żywej tkanki kostnej.

W środkowej części implantu znajduje się gwint wewnętrzny, jest to miejsce połączenia z łącznikiem. Łącznik jest częścią wystającą ponad linię dziąsła, na której zostaje osadzona odbudowa protetyczna zęba w postaci korony, mostu lub protezy.

 Łącznik jest dobierany w zależności od miejsca założenia implantu oraz kąta nachylenia. Powinien on być dobrany tak, aby był najbardziej funkcjonalny i estetyczne jako rekonstrukcja brakującego zęba.

Organizm ludzki wszczep tytanowy nie traktuje jeko ciało obce, tym samym nie wykazuje reakcji obronnej w postaci stanu zapalnego. Umożliwia to kości narastanie na powierzchnę implantu , w skutek czego następuje prawidłowe połączenie imlantu i kości. Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi wszczepienia implantu zęba twierdzą, iż obecność wszczepu jest naturalną sytuacją przypominającą odczucia związane z posiadaniem naturalnego włąsnego zęba. Stanowi integralną część w jamie ustnej.

Implanty dentystyczne umożliwiają odtworzenie brakujących zębów, przywracają pocjentom piękny, naturalny uśmiech już od ponad 30 lat.