Polega na nałożeniu na ząb cienkiej licówki z porcelany, żywicy kompozytowej albo z plastiku, wykonanej w pracowni i osadzonej na powierzchniach wargowych zębów przednich. Licówki kompozytowe i plastikowe są chemicznie przyklejone do zębów. W przypadku licówek porcelanowych, wewnętrzna powierzchnia licówki jest wytrawiona, aby polepszyć połączenie z wytrawioną powierzchnia szkliwa zębów. Do przyklejenia licówek porcelanowych stosuje się cement kompozytowy.

Wskazania do zastosowania licówek:

- przebarwienia zębów trudne do wybielenia np.: tetracyklinowe, po leczeniu kanałowym,

- niedorozwój szkliwa i zębiny (amalogenesis imperfecta)

- niekosmetyczne wypełnienia zębów przednich,

- ubytki brzegów zębów, ukruszenia kątów brzegów siecznych

- diastemy między zębami,

- wydłużenie startych patologicznie zębów,

- zdecydowana zmiana koloru zębów.

Licówka - To odbudowa zęba nie wymagająca szlifowania całego zęba a jedynie jego przedniej warstwy wierzchniej. Licówki ceramiczne mają wysoką odporność na ścieranie i trwałość koloru. Przy nowych metodach łączenia natychmiast po osadzeniu na zębie, nabywają one ekstremalnie wysoką wytrzymałość na rozciąganie i zginanie. Stosuje się je przy złamaniach zębów, przy pojedynczych przebarwieniach zębów martwych, przy rozległych uszkodzeniach szkliwa, przy silnych przebarwieniach, które nie mogą być usunięte przez wybielanie.

Licówki kompozytowe – lekarz szlifuje cieniutką zewnętrzną warstwę zęba (tzw. licową) i uzupełnia ją nową, wykonaną z porcelany lub kompozytu. Licówki wykonuje się zazwyczaj na zębach przednich, gdzie najbardziej liczą się efekty kosmetyczne. Przy martwym zębie licówka może również wzmocnić strukturę zęba. Licówki kompozytowe można wykonać w gabinecie. 

Licówki porcelanowe – wykonane są z porcelany. Dają wspanialy efekt i sa bardzo trwałe, ponieważ porcelana nie ulega przebarwieniu. Wykonywane są
w pracowni protetycznej. Ich wewnętrzna powierzchnia jest wytrawiona, aby polepszyć połączenie z wytrawioną powierzchnią szkliwa zębów. Do ich przyklejenia stosuje się cement kompozytowy.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień