Składa się z gęsto spiekanego tlenku glinu o wysokiej czystości w połączeniu z licującą porcelaną. Producenci Procera All Ceram zapewniają wysoką wytrzymałość i właściwe dopasowanie czapeczek z gęsto spiekanego tlenku glinu.

Na początku pracy lekarz w gabinecie musi precyzyjnie przygotować ząb pod przyszłą koronę. Ważne jest dokładne zaznaczenie brzegu preparacji na zębie, aby uzyskać precyzyjne odbicie pobrzeża na wycisku i określenie zasięgu przyszłej korony. Po zakończeniu opracowywania pobrany zostaje wycisk zgodnie z ogólnie przyjętą metodyką.

 

Model wykonany zostaje w pracowni protetycznej. Po osadzeniu modelu roboczego oraz modelu zębów przeciwstawnych w artykulatorze model opracowanego zęba (tak zwany "słupek") jest wyjmowany z całości modelu i przygotowywany do skanowania za pomocą skanera.

 

System Procera składa się z komputerowo sterowanego stanowiska projektowania w pracowni protetycznej, które jest połączone poprzez modem internetowy z Procera Sandvik AB w Sztokholmie w Szwecji, gdzie wytwarzana jest czapeczka. Na tym stanowisku projektowania urządzenie skanujące, połączone
z komputerem, analizuje powierzchnię modelu gipsowego czyli repliki opracowanego zęba.

 

Sonda skanera doprowadzona jest do kontaktu z modelem zęba (słupkiem) w celu rozpoczęcia procesu skanowania. Podczas gdy stolik skanera obraca się, kontakt pomiędzy sondą skanera a słupkiem utrzymywany jest przy użyciu niezwykle małej siły.

 

Podczas obrotu stolika, notowany jest jeden punkt na każdy z 360 stopni obwodu słupka. Po każdym obrocie słupka sonda jest unoszona o 200 ľm
i automatycznie odczytywana jest kolejna linia skanowania, aż do uzyskania danych z powierzchni całego modelu opracowanego zęba. Kształt powierzchni słupka opisuje około 50000 zanalizowanych punktów.

 

Sonda skanera czyta punkty na powierzchni skanowanego słupka; pojedynczy punkt jest otrzymywany dla każdego stopnia wokół obwodu modelu, co daje około 50.000 zarejestrowanych punktów

 

Dane dotyczące kształtu opracowanego zęba i projektu czapeczki są przesyłane modemem do fabryki w Sztokholmie. Czapeczka zostaje wykonana przy użyciu skomplikowanej technologii napylania i techniki CAD/CAM (komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie).

 

Technik dentystyczny projektuje zewnętrzny kształt przyszłej czapeczki na ekranie komputera i określa jej grubość. Czapeczka jest kontrolowana pod względem jakości i wysyłana pocztą do pracowni, gdzie technik kończy wykonanie korony poprzez napalenie licowania z porcelany.

 

Po glazurowaniu i ostatecznym polerowaniu mechanicznym z użyciem diamentowej pasty polerującej, uzupełnienie jest gotowe do przymiarki i zacementowania.

 

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień