Znieczulenia stomatologiczne miejscowe wykonuje się na życzenie pacjenta. Znieczulenia ogólne są bezwzględnie konieczne przy zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej. O metodzie znieczulenia decyduje stomatolog, w zależności od rodzaju zabiegu i stanu zdrowia pacjenta.
Na ogół stomatolodzy używają środków miejscowo znieczulających, które przerywają przewodnictwo nerwowe w okolicy operowanej, a więc znieczulają pojedynczy ząb lub grupę kilku zębów, niekiedy jest to większy obszar - np. 1/4 uzębienia. Nie ma tu groźby przedawkowania z powodu niewielkiej ilości potrzebnej do osiągnięcia efektu przeciwbólowego
Środki te działają szybko, po kilku minutach od ich zastosowania. Planując zabieg, stomatolog określa, w którym momencie należy wykonać znieczulenie. Pozytywną stroną znieczuleń przewodowych jest to, że pacjent nie odczuwa bólu w czasie zabiegu i przez pewien czas po zabiegu. Jest to ważne np. przy tzw. zatruwaniu zęba, czyli przy wprowadzaniu do zęba środka powodującego ból. Można wówczas podać leki znieczulające działające dłużej, tak aby okres największego natężenia bólu był niezauważalny dla pacjenta

Zabieg w znieczuleniu ogólnym wymaga pracy anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej oraz sprzętu anestezjologicznego.

Jeśli chorujemy na serce lub na cukrzycę, przed wykonaniem zabiegów stomatologicznych ze znieczuleniem powinniśmy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Zabiegi wykonywane w znieczuleniu są znacznie mniej obciążające dla zdrowia pacjenta niż zabiegi bez znieczulenia.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym nie jest już koszmarem, od kiedy wszystkie zabiegi, nawet te najprostsze, można wykonywać ze znieczuleniem, dzięki któremu nie odczuwamy bólu. Jest to zgodne z panującymi tendencjami we współczesnej medycynie, gdzie podkreśla się korzyści płynące z zastosowania znieczulenia podczas zabiegów, nie tylko zresztą stomatologicznych.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień