Lupy - pomocne przy lokalizacji ujść kanałów korzeniowych, pozwalają na zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów. Niezbędne w prawidłowej diagnostyce.

Praca w lupach zabiegowych powiększających obraz 2,5–5 razy, oraz mikroskop operacyjny o powiększeniu 4-25 razy znakomicie poprawia kontrolę pracy.

Bardzo silne, bezcieniowe oświetlenie doskonale uwidacznia szczegóły niewidoczne dla nieuzbrojonego wzroku, poprawia zdecydowanie dokładność pracy i ułatwia skoncentrowanie się na zabiegu.
Efektem są dużo lepsze wyniki leczenia, które zwłaszcza przy tak trudnych zabiegach, jak leczenie kanałowe zwiększają szanse na sukces nawet do 97%.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem operacyjnym i termiczne metody wypełniania kanałów umożliwiają skuteczne leczenie zębów uszkodzonych przez procesy resorbcji.

Wszystkie zabiegi w stomatologii wykonywane są na ograniczonej powierzchni. Leczenie kanałowe obejmuje zaledwie kilka milimetrów kwadratowych. Mikroskop operacyjny pozwala obserwować wszystko w powiększeniu 4<20 razy większym. Silne, bezcieniowe oświetlenie uwidacznia wnętrze kanałów, często do samego ich końca. Umożliwia to wysoką precyzję pracy i pełną kontrolę jej przebiegu.


Mikroskop– urządzenie służące do obserwacji małych obiektów, zwykle niewidocznych gołym okiem.

Wykorzystanie mikroskopu pozwala na:

· dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii,

· skuteczne odnalezienie wszystkich dodatkowych kanałów,

· wyczyszczenie niedrożnych kanałów lub mocno zakrzywionych.

· istotnym elementem w leczeniu kanałowym jest dokładne wypełnienie korzeni. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu mikroskopu, ponad to używamy dobrze sprawdzonych systemów. Płynna gutaperka pozwala na trwale i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień