Endodoncja - dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgizeba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób leczenie kanaowe. Szanse tkanek okolowierzcholkowych. Podstawową metodą leczenia jesturatowania zęba, którego miazga została chorobowo zmieniona przez drobnoustroje i ich toksyny daje nam endodoncja.

W nowoczesnej endodoncji do leczenia kanałowego wykorzystuje się mikroskopy operacyjne, endometry, specjalistyczne narzędzia kanałowe ręczne i maszynowe dające możliwość dokładnego opracowania kanałów zęba, systemy wypełniania za pomocą gorącej gutaperkii diagnostykę rtg. Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów bólowych. Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może doprowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może, skończyć się koniecznością ekstrakcji zęba.

Leczenie kanałowe jest zabiegiem, który umożliwia zachowanie pacjentom zębów, które w innym przypadku wymagałyby usunięcia i zastąpienia protezą.

W KORDENCIE stosujemy specjalne metody chemio- mechanicznego opracowania kanału pozwalające na oczyszczenie korzenia zęba. Używamy specjalistycznego sprzętu endodontycznego np. mikroskop zabiegowy, radiowizjografia, endometr itp…

Użycie zaawansowanej technologii w leczeniu endodontycznym pozwala zaoszczędzić bezcenny czas naszych pacjentów oraz ograniczyć leczenie do jednej wizyty!

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień