Zgorzel miazgi jest to gnilny rozpad martwej miazgi spowodowany przez bakterie głównie beztlenowe w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Masy zgorzelinowe zawierają wiele drobnoustrojów i produktów rozpadu białka nadające im charakterystyczny bardzo przykry zapach. Zgorzel miazgi może dawać burzliwe objawy, jeżeli przebiega przy komorze zamkniętej wtedykonieczne jest otwarcie zęba i przeprowadzenie antyseptycznego leczenia kanałowego.

Główną przyczyną zapalenia tkanek okołowierzchołkowych jest infekcja bakteryjna wewnątrz kanału korzeniowego.Dlatego celem leczenia endodontycznego, powinna być maksymalna eliminacja bakterii zeświatła kanału oraz pobudzenie do regeneracji zniszczonych przez stan zapalny tkanek. Osiągnięcie tego efektu możliwe jest przez poprawne, tzn. mechaniczno-chemiczne opracowanie kanału do jego fizjologicznego przewężenia w okolicy wierzchołkowej a następnie szczelne wypełnienie kanalu.

W technikach bocznej kondensacji konieczne jest stosowanie sprederów do rozpychania gutaperki w kanale na boki. Przy pomocy jednego przycisku sterującego łatwo jest rozgrzać gutaperkę stwarzając miejsce dla kolejnych ćwieków. Podczas kondensacji bocznej jest możliwość stosowania funkcji wibracji dla stworzenia dodatkowego miejsca.

Przy stosowaniu tej techniki należy używać pluggera do kondensacji pionowej gutaperki. Za pomocą jednego przycisku sterującego łatwo doprowadzić do rozgrzania pluggera. Rozgrzany plugger w krótkim czasie uplastycznia gutaperkę w kanale. Po zwolnieniu przycisku końcówka natychmiast się ochładza i następuje kondensacja gutaperki. Podczas kondensowania jest możliwość stosowania jednocześnie wibracji i rozgrzewania końcówki. Ma to na celu  lepszą kondensację gutaperki w kanale.

Wypełnienie kanału korzeniowego od strony kikuta korzenia po jego resekcji. Zabieg może zostać wykonany tylko po chirurgicznym odsłonięciu wierzchołka korzenia.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień