Biologiczna metoda regeneracji tkanek przyzębia. Indukuje on regenerację tkanek przyzębia zniszczonych paradontozą w sposób imitujący naturalny rozwój struktur podporowych zęba z zachowaniem ich pierwotnych funkcji i budowy. Preparat zawiera naturalne produkowane przez organizm ludzki tylko w życiu płodowym - amelogeinę. Nie obserwuje się żadnych negatywnych skutków stosowania preparatu emdogain. Jest niezawodnym rozwiązaniem w leczeniu chorób przyzębia.Emdogain to preparat biologiczny, stymulujący przewidywalną regenerację tkanek twardych i miękkich, utraconych z powodu chorób przyzębia. Paradontoza jest chorobą zapalną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Wywołują ją bakterie, gromadzące wzdłuż brzegów dziąsła w miejscu zetknięcia dziąseł i zęba. Nieleczona może prowadzić do utraty zębów. Jednorazowy zabieg z użyciem preparatu Emdogain pomaga odbudować niezbędne tkanki i w ten sposób pomaga uratować zęba lub zęby. Ta choroba zapalna tkanek dziąsła może wniknąć głębiej w przestrzeń pomiędzy dziąsłem a korzeniem zęba, stopniowo zakażając tkanki utrzymujące ząb (cement, kość szczęki lub żuchwy). Wokół zęba z zakażonymi tkankami podtrzymującymi go tworzy się kieszeń (ubytek). Nie leczony stan zapalny, może zniszczyć włókna, które zakotwiczają Twoje zęby w kości jak również samą kość. Brak włókien i kości, powoduje, że zęby zaczynają się chwiać w zębodole a nawet mogą zacząć wypadać
Emdogain jest preparatem, który może pomóc odbudować zniszczone przez paradontozę tkanki podtrzymujące ząb, a tym samym uratować zęba przed utratą. Jest resorbowanym materiałem wszczepowy zawierający białka. Preparat ma postać żelu dla łatwego użycia. Te białka odgrywają bardzo ważną rolę w odbudowie naturalnego przyczepu zęba, utraconego w wyniku paradontozy.Naturalny przyczep zęba składa się z trzech elementów:

·cementu korzeniowego,

·wiązki cienkich włókien łączących cement korzeniowy z kością szczęki lub żuchwy,

·samej kości szczęki lub żuchwy.

To są elementy struktur podtrzymujących ząb, które ulegają zniszczeniu w wyniku paradontozy.

Emdogain jest unikalny ponieważ wykorzystuje w swoim działaniu naturalne białko - amelogeninę do odtworzenia nowego przyczepu zęba, naśladując procesy biologiczne zachodzące w okresie naturalnego rozwoju zęba. Odbudowa przyczepu umożliwia z kolei zachowanie zęba.

Bezpieczeństwo stosowania Emdogain zostało kompleksowo udokumentowane poprzez liczne, szczegółowe badania toksykologiczne, immunologiczne i kliniczne i jest stale monitorowane. W stosowaniu klinicznym preparatu jak i w badaniach klinicznych, nie stwierdzono żadnych negatywnych skutków przypisanych używaniu preparatu Emdogain.

Doświadczenia pacjentów po zabiegu z użyciem Emdogain są różne. Sam zabieg chirurgiczny jest postrzegany jako niewielki i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W większości przypadków pacjent może opuścić gabinet stomatologiczny krótko po zabiegu w zależności od rozmiaru ubytku, jego umiejscowienia i liczby zębów poddanych leczeniu.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień