To ręczne i mechaniczne usuwanie złogów z powierzchni zębów tj. płytki i kamienia nazębnego. Jest to podstawowy zabieg w profilaktyce chorób przyzębia.Polega na rozkruszeniu i usunięciu kamienia, oraz wypolerowaniu zębów do gładkości (polishing). Zabieg jest z reguły bezbolesny, w przypadku nadwrażliwych na zimno i dotyk szyjek zębowych, można podać znieczulenie. Kamień rozkruszamy ultradźwiękami (drgania o wysokiej częstotliwości) oraz piaskarką abrazyjną. Oprócz efektów zdrowotnych usuwanie kamienia i osadu rozjaśnia zęby.Zabieg ten wykonuje się etapami. Najpierw ręcznie usuwa się większe złogi kamienia za pomocą specjalnych narzędzi (sierpy, lemiesze, motyczki).

Następnym krokiem jest mechaniczne opracowanie powierzchni każdego zęba z osobna. Wykonywane jest to u nas za pomocą skalera ultradźwiękowego.

 

W końcowym etapie następuje polerowanie oczyszczonych powierzchni zębów za pomocą tarcz, pasków ściernych oraz gumek. Zabieg usuwania złogów powinien być wykonywany co najmniej dwa razy w roku.

Zdjęcie zębów dolnej szczęki człowieka: niedokładne usuwanie płytki nazębnej doprowadziło do powstania kamienia nazębnego przy podstawie niemal wszystkich zębów (ciemne przebarwienia).

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień