Kiretaż zamknięty to zabieg polegający na głębokim oczyszczeniu korzeni zębowych (najczęściej przy chorobach przyzębia).

Kiretaż otwarty polega na chirurgicznym odsłonięciu dziąseł i przeprowadzeniu dokładnego oczyszczenia korzeni zębów. Lekarz przecina i odciąga tkankę dziąsła wokół dziąsła (tzw. „operacja płatowa”), aby uzyskać dostęp do korzenia zęba i otaczającej go kości. Następnie oczyszcza korzeń zęba zgodnie z metodą o nazwie „scaling and planning”, aby usunąć cały zakumulowany kamień nazębny i inne czynniki, które utrudniają powierzchni korzenia zęba ponowne przyłączanie wiązadeł przyzębia. Materiał wszczepiany umieszcza się w obszarze brakującej kości, a tkanki dziąsła umieszcza się na właściwym miejscu i zamyka miejsce zabiegu zaszywając je, dzięki czemu goją się one łatwo. Ten rodzaj kiretażu eliminuje najlepiej stan zapalny dziąseł prowadząc do zahamowania choroby przyzębia.

Zakrycie recesji to zabieg polegający na zakryciu odsłoniętej szyjki nazębnej przeszczepem błony śluzowej z podniebienia zmniejszający nadwrażliwość zębiny. Zabieg estetyczny ale niestety bolesny. Wymaga wcześniejszego przygotowania pacjenta do zabiegu i założenia szwów raz rehabilitacji po nim.

Zakrycie recesji to zabieg polegający na zakryciu odsłoniętej szyjki nazębnej przeszczepem błony śluzowej z podniebienia zmniejszający nadwrażliwość zębiny. Zabieg estetyczny ale niestety bolesny. Wymaga wcześniejszego przygotowania pacjenta do zabiegu i założenia szwów raz rehabilitacji po nim.

Materiał stymulujący wzrost kostny. Wszczepiamy ten materiał w miejscu implantacji, resekcji, zmian okołowierzchołkowych, torbieli, kieszeni zapalnych itp.

Bio-Oss jest naturalnym materiałem zastępczym pochodzącym z tkanki kostnej. W trakcie opatentowanego procesu produkcji usuwane są wszystkie składniki mogące powodować przenoszenie chorób lub wywołać reakcje alergiczne (cząsteczki organiczne). Naturalna charakterystyka struktury mineralnej pozostaje mimo to w dużym stopniu niezmieniona.

Działanie Bio - Oss

W ubytek kostny wprowadza się Bio - Oss w formie granulek lub bloku. Następnie przykrywa się go membraną kolagenową Bio-Gide (jasno niebieski). Membrana pełni funkcje bariery zapobiegającej wrastaniu komórek nabłonka w obudowującą się tkankę. Naturalna struktura preparatu Bio-Oss umożliwia szybką rewitalizację naczyń krwionośnych. Komórki kostne sukcesywnie łączą się z cząsteczkami Bio-Oss (fiolet) Po około sześciu miesiącach, cząsteczki Bio-Oss ulegają połączeniu i tworzą nową strukturę kostną. Bio-Oss w niej zawarty przechodzi gruntowne przemiany i powoli zanika(niebieskie komórki). Bio-Gide ulega stopniowemu rozkładowi następującemu w czasie sześciu do dziewięciu miesięcy.

         

Jak rekonstruować kość?
Brakujący ząb został zastąpiony implantem.

Niedostateczna ilość kości nie pokrywa widocznego gwintu implantu. Stabilność wszczepu jest zagrożona.
Cząsteczki Bio-Oss zostają umieszczone w ubytku kostnym.

Aby zapewnić stabilny proces gojenia cząsteczki Bio-Oss pokrywane są membraną (Bio-Gide).

Zabieg wszczepienia Cerasorb, Bio-oss, Biogran wymaga od pacjenta przygotowania antybiotycznego i okresu rehabilitacji po nim.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień