Implant stanowi tytanowa śruba, którą wprowadza się do kości szczęki lub żuchwy. Integrując się z tkanka ludzką umożliwia zastosowanie wszczepów tytanowych jako podpory dla nowych zębów. Implant stanowi imitację korzenia zęba i przypomina małą gwintowaną śrubę. Jej średnica wynosi od 3,0mm do 6,8mm, natomiast długość od 6mm do 18mm, więc są to w przybliżeniu wymiary prawdziwego korzenia pacjenta. Implant w większości przypadków wytworzone są z czystego tytanu, mogą być też wykonane ze stopu tytanu lub też mogą występować w postaci czystoceramicznej, przy czym powierzchnia ich pokryta jest rozpyloną plazmą tytoniową (porowata substancja ceramiczna) stymulującą wrastanie żywej tkanki kostnej.
W środkowej części implantu znajduje się gwint wewnętrzny, jest to miejsce połączenia z łącznikiem. Łącznik jest częścią wystającą ponad linię dziąsła, na której zostaje osadzona odbudowa protetyczna zęba w postaci korony, mostu lub protezy.

 

 Łącznik jest dobierany w zależności od miejsca założenia implantu oraz kąta nachylenia. Powinien on być dobrany tak, aby był najbardziej funkcjonalny i estetyczne jako rekonstrukcja brakującego zęba.
Organizm ludzki wszczep tytanowy nie traktuje jeko ciało obce, tym samym nie wykazuje reakcji obronnej w postaci stanu zapalnego. Umożliwia to kości narastanie na powierzchnę implantu , w skutek czego następuje prawidłowe połączenie imlantu i kości. Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi wszczepienia implantu zęba twierdzą, iż obecność wszczepu jest naturalną sytuacją przypominającą odczucia związane z posiadaniem naturalnego włąsnego zęba. Stanowi integralną część w jamie ustnej.
Implanty dentystyczne umożliwiają odtworzenie brakujących zębów, przywracają pocjentom piękny, naturalny uśmiech już od ponad 30 lat.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień