W niektórych przypadkach przed zabiegiem wprowadzenia wszczepów dentystycznych konieczne jest zregenerowanie ubytków tkanki kostnej lub tkanek przyzębia. Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest zastosowanie materiałów wspomagających regenerację tkanek.

Substytut kości Bio-Oss umożliwia odbudowanie naturalnej tkanki kostnej, natomiast membrana kolagenowa Bio- Gide stanowi naturalną barierę ochronną, wspomaga jej stabilną odbudowę.

Bio-Oss i Bio-Gide są najczęściej stosowanymi materiałami kościotwórczymi do odbudowy kości, ponieważ są produktami naturalnymi, podczas gojenia integrują się z tkankami. Bio-Oss jest integrowany u pacjenta w procesie naturalnej regeneracji kości. Na nim dokonuje się budowa i tworzenie nowej, młodej tkanki kostnej. Natomiast budowa białkowa Bio-Gide'a przyspiesza proces gojenia ran oraz umożliwia optymalną regenerację kości.

BIO - OSS - jest to naturalny minerał kostny szwajcarskiej firmy Geistlich, służy on do regeneracji kości. Dzięki beleczkowatej bodowie posiada strukturę przypominającą naturalną kość. Stanowi rodzaj rusztowania, powoduje regenerację i rozrost tkanek kostnych. Produkowany jest z części mineralnej kości wołowej bydła pochodzenia australijskiego.

BIO - GIDE - to membrana kolagenowa szwajcarskiej firmy Geistlich stanowiąca naturalną barierę ochronną wspomagającą stabilną odbudowę tkanki kostnej. Pełni ona funkcję bariery zapobiegającej wrastaniu komórek nabłonka w odbudowującą się tkanką, wspomaga właściwe gojenie rany. Umieszcza się ją na powierzchni gojącej się kości, wytwarza się ją z kalogenu wieprzowego.

RESOR PIN -  jest to bioresorbowalny ćwiek, który posiada krążki retencyjne. Dzięki nim zapewnia lepszą stabilizację i przyleganie membrany do kości.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień