Transpozycja ( repozycja ) nerwu zębodołowego dolnego

Zabieg transpozycji nerwu wykonujemy gdy w żuchwie w odcinku bocznym jest za mało miejsca ponad nerwem żuchwowym i naczyniami mu towarzyszącymi a wierzchem kości. W takim przypadku dużego zaniku mamy za małą ilość tkanki kostnej do wszczepienia implantów.

Zabieg polega na delikatnym odsłonięciu i wyjęciu z kości nerwu i naczyń, następnie wytworzeniu nowego kanału w innym miejscu i ułożeniu w nim pęczka naczyniowo-nerwowego. Pozwala to na lepsze wykorzystanie do implantacji dostępnej ilości kości i przede wszystkim na natychmiastową implantację. 

Zaletą zabiegu transpozycji nerwu zębodołowego dolnego jest możliwość natychmiastowej implantacji i szybsze przywrócenie funkcji żucia pacjentom.

Niestety wadą jest możliwe powikłanie - uszkodzenie pęczka naczyniwo nerwowego i trwałe znieczulenie tej okolicy.

Alternatywa to długotrwały i rozległy zabieg odbudowy kości a nastęnie implantacja, lub uzupełnienie braków zębowych protezami ruchomymi, wyjmowanymi.

Adonacja


Adonacja jest wadą polegającą na wrodzonym bezzębiuu. Stanowi ona dla wielu ludzi poważny problem, gdyż maja oni kłopoty z gryzieniem. Brak estetycznego wyglądu skłania często pacjentów do izolacji od społeczeństwa, gdyż występuje u nich obawa przed ujawnianiem braku zębów.

Jedynym rozwiązaniem proponowanym przez stomatologów było noszenie wyjmowanych protez zębowych. Dla niektórych propozycja ta okazała się korzystna, jednak innym w dalszym ciągu towarzyszył dyskomfort psychiczny związany z ruchomością takich protez i brakiem kontroli nad ich ruchami.

 

nobelactive_internal_134

Nobel Active:
- jest to implant o kształcie stożkowatym o unikatowej kombinacji cech ułatwiających osadzenie w kości, daje on bardzo wysoką stabilność początkową,
- jest implantem jednoczęściowym z właściwościami elastycznymi implantu dwuczęściowego,
- łączniki dołączane są za pomocą stożkowatego styku, eliminuje to mikrootwory na poziomie kości, mikroporuszenia oraz użycie śrub łącznika- łączniki dołączane są za pomocą stożkowatego styku, eliminuje to mikrootwory na poziomie kości, mikroporuszenia oraz użycie śrub łącznika.

nobelactive-bone-condesing

Wskazania do wykorzystania implantu NobelActive
- utrata pojedyńczego zęba
- w przypadku częściowego lub całkowitego bezzębia
- można zastosować w przypadku szczęki jak i żuchwy, w odcinkach przednich i tylnych
- w przypadku jednoetapowych procedur chirurgicznych
- natychmiastowa implantacja i procedura Immediate Function

activmaly

 


allon4copy

W przypadku całkowitego bezzębia szczególną formą odbudowy zębów jest koncepcja ALL-ON-4. Według niej zostają wszepine  4 implanty, przy czym dwa są umiejscowione prosto, natomiast pozostałe dwa pod kątem, odchylone od linii prostej o 30-45 stopni. Dokręcenie uzupełnienia protetycznego w postaci mostu czasowego następuje następnego dnia lub w dniu zabiegu. Czasowe uzupełnienie protetyczne pozostaje w jamie ustnej pacjenta do całkowitego wygojenia czyli około sześciu miesięcy, po czym zastępowane jest uzupełnieniem ostatecznym, do którego zaliczamy Brenemark Implante Bridge.

Atrakcyjne cenowo implantoprotetyczne rozwiązanie pozwala na natychmiastowe funkcjonowanie. Pozwala na umiejscowienie na stałe " trzecich zeów " w jamie ustnej na minimalnej ilości implantów.

 

allon4acopy

 

 

Klasyczny implant Brenemarka cylindryczny zakończony heksagonem zewnętrznym . Produkowany jest w dwuch wersjach MK III do kości normalnej i MK IV do kości rzadkiej.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień