Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów

Braki międzyzębowe możemy umownie podzielic na dwie grupy :

brakzprzodu_1

- pierwsza: niewielkie braki 1-3 zebów

 

rozbrakprzod

-druga - rozlege braki gdy brak więcej niż 3 zębów

 

 

rozbrakbok_1

 

Pierwszą grupę zaopatrujemy dokadnie tak samo ( z wyjątkiem mostów adhezyjnych ) jak braki 1 zeba .

     Druga grupa ze wzgledu na długość przęsła mostu staje sie problematyczna przy leczeniu mostami. Do wyboru pozostają nam więc protezy osiadające, protezy szkieletowe oraz mosty i korony osadzane na implantach.

most3p_implanty_1      mostprocera_1

Przyjmuje się, że liczba zębów odbudowywanych nie powinna przekraczać dwóch na jeden implant. Jednak ostateczną decyzję co do ilości implantów podejmuje lekarz implantolog w porozumieniu z lekarzem protetykiem w oparciu o dokładną diagnostykę.

Sporną kwestią między specjalistami pozostaje metoda łączenia w jednym moście implantu i zęba. A to ze względu na fizjologiczną ruchomość zęba, co przy braku takowej u implantu może powodować rozchwianie tego ostatniego. W konsekwencji może to doprowadzić do utraty uzupełnienia protetycznego i implantu.

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.