Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów

Leczenie ortodontyczne zyskuje coraz większe uznanie tych, którzy pragną poprawić estetykę swojego uzębienia w sposób najbardziej naturalny.

Korzyści leczenia ortodontycznego dotyczą:

  • prostego ustawienia zębów,
  • likwidacji sprzyjających warunków do nadmiernego zalegania płytki nazębnej,
  • zapobieganie powstawaniu próchnicy,
  • ograniczenie nadmiernego ścierania się zębów,
  • poprawianie warunków prawidłowego funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych.
  • zmiana profilu twarzy,
  • zmiana wyglądu dziąsła,
  • uzyskanie pięknego estetycznego uśmiechu.

Metody leczenia ortodontycznego

Skuteczne leczeni ortodontyczne wymaga dokładnej diagnostyki, czyli poznania przyczyny występowania nieprawidłowego zgryzu. Sposoby postępowania ortodontycznego zależą od wieku pacjenta i rodzaju wady.

Leczenie dzieci

U małych dzieci w okresie uzębienia mlecznego stosuje się metody proste np. płytki przedsionkowe, ćwiczenia, naukę prawidłowego oddychania, połykania, żucia. W niektórych wadach, np. zgryzy krzyżowe, stosuje się szlifowanie zębów mlecznych.

W okresie uzębienia mieszanego, czyli wymiany zębów mlecznych na stałe, często ujawniają się wady zgryzu, których wcześniej nie było. Jednak w większości przypadków nie ma wskazań do szybkiego rozpoczynania leczenia aparatami ortodontycznymi. W przypadku tych dzieci czas rozpoczęcia leczenia zależy od wady zgryzu. Większość wad zgryzu najszybciej leczy się okresie skoku wzrostowego tuż przed okresem dojrzewania (11-13 lat).

Leczenie pacjentów dorosłych

Odrębna dziedziną ortodoncji jest leczenie pacjentów dorosłych. Pacjenci dorośli dzielą się na dwie grupy: pierwsza - to tacy pacjenci, którzy nie wyleczyli się w okresie dziecięco młodzieńczym a teraz mogą pozwolić sobie na leczenie ortodontyczne oraz druga to pacjenci, u których leczenie ortodontyczne jest częścią leczenia ogólnostomatologicznego np. pacjenci z chorobą przyzębia czy też osoby przygotowywane do leczenia protetycznego.

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.