Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów

Biorewitalizacja skóry jest zabiegiem, który coraz częściej stosowany jest w medycynie estetycznej. Dzięki takim zabiegom dostarczane są skórze różne czynniki, które poprzez stymulację komórek skóry do większej aktywności metabolicznej zapewniają odtworzenie optymalnego, fizjologicznego środowiska w skórze.
Jest to zabieg ambulatoryjny, który nie wymaga od pacjenta wyłączenia z życia codziennego.

Biorewitalizacja nie tylko sprzyja poprawie jakości i wyglądu skóry,  coraz częściej jest też stosowana do zahamowania procesów wypadania i przerzedzania się włosów. Zabiegi rewitalizacji poprawiają cechy fizjologiczne tkanek i pozwalają na szybszą odbudowę skóry po peelingu, miniliftingu lub liftingu, na przedłużenie efektu działania wypełniacza lub innych technik (laser, abrazja, mała chirurgia itd.) Najważniejszą zasadą dobrej biorewitalizacji jest: "primum non nocere".

W tym wypadku oznacza to stosowanie bezpiecznych produktów, przebadanych i odpowiadających obowiązującym normom. Warto pamiętać, że z medycznego i prawnego punktu widzenia, jeśli zostanie użyta nie zarejestrowana substancja, jakiekolwiek ewentualne komplikacje zostaną uznane za błąd lekarza, który automatycznie stanie się odpowiedzialny za konsekwencje spowodowane zabiegiem.

Drugą istotną cechą, jaką należy brać pod uwagę, jest efektywność preparatu. Zgodnie z najnowszymi tendencjami biorewitalizacji ma ona polegać na stymulacji komórek macierzystych do podziału i większej aktywności metabolicznej, tak aby mogły odbudować w skórze jej autogenne składniki, a nie dostarczaniu z zewnątrz brakujących komponentów skórnych (kolagenu, kwasu hialuronowego, glikoprotein itp.)

Takie substancje stymulujące komórki skóry są dużo lepiej tolerowane, ponieważ pozostają we wzajemnej równowadze fizjologicznej i nie występuje przedawkowanie któregoś z komponentów.


Zabiegi biorewitalizacji skóry wykonuje się jako techniki pobudzenia jej do odnowy aby odwrócić objawy starzenia i fotostarzenia skóry. Najczęściej są one wykonywane są na twarzy, szyi, dekolcie i rękach ale równie dobrze sprawdzają się w regeneracji wiotkiej skóry biustu, brzucha czy pośladków:
W mezoterapii sporządza się roztwory do iniekcji - które są zazwyczaj mieszaniną trzech substancji rewitalizujących i regenerujących - nazywane koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Wiadomości

Uwaga Zmiana adresu

Informujemy, że od dnia 19,11,2018 klinika Kordent została przeniesiona z ulicy Korotyńskiego 23 na  Ulicę Niedźwiedzia 10. Zapraszamy