Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów

Po co wykonuje się zabiegi podniesienia zatok?

Do niedawna implanty umieszczano w kościach szczęk tylko w miejscach, w których istniały odpowiednie jej wymiary i gęstość, co ograniczało wskazania do ich zastosowania. W obecnych czasach coraz częściej planuje się wszczepianie implantów tam, gdzie są one najbardziej pożądane z protetycznego punktu widzenia. Jest to możliwe dzięki rozwojowi technik agumentacyjnych kości, do których należą:

¨ sterowana regeneracja kości (GBR- Guided bone regeneration),

¨ rozszczepienie wyrostka ( ridge splitting),

¨ kondesacja osteotomijna oraz metody kombinowane.

Zatoki to wypełnione powietrzem przestrzenie w kości twojej twarzy.

Największe są zatoki szczękowe, umieszczone nad zębami bocznymi górnej szczęki. Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej metoda zamkniętą polega na pogrubieniu dna zatoki poprzez dodanie kości (z autoprzeszczepu lub banku kości). Zabieg najczęściej jest wykonywany dla uzyskania wystarczającego oparcia w kości w implantologii. Zamknięte podniesienie zatoki wykonuje się przez otwór wywiercony pod implant i łączący się z zatoką. Metoda ta pozwala uniknąć efekty uboczne tj. opuchnięcie zatoki. Możliwość podniesienia zatoki od 3 do 4mm. W leczeniu implantologicznym najwięcej problemów implantolodzy napotykają w tylnym odcinku wyrostka zębodołowego szczeki (szczególnie przy całkowitym bezzębiu), gdzie często występuje niewystarczająca ilość i gęstość kości. Dzięki nowoczesnej technice implantologicznej, umoliwiającej umieszczanie stabilnych implantów w tym regionie, która polega na powiększeniu wymiaru kości - do tej techniki należy podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą połączone z augmentacją podzatokową.

Pierwszą operację podniesienia dna zatoki z dojścia bocznego wykonał w 1795r Tatum, a w 1994 Summers po raz pierwszy podniósł dno zatoki szczękowej metodą zamkniętą.

Podniesienie zatoki metodą zamkniętą stwarza nowe możliwości leczenia implantologicznego, ponieważ umożliwia wprowadzenie wszczepów w trudnych warunkach anatomicznych zwłaszcza w bocznych odcinkach w obrębie szczęki.

Zachęcające wyniki, mała inwazyjność tego typu zabiegów oraz możliwość jednoetapowego wprowadzenia implantu spowodowały, że zabiegi podnoszenia zatoki szybko się przyjęły w planowaniu leczenia z użyciem implantów. Wygajanie implantów, wprowadzonych z zastosowaniem podniesienia dna zatoki szczękowej, przebiega zwykle bez powikłań, choć ich czas gojenia znacznie się wydłuża.

Sposobem na podniesienie dna zatoki jest metoda zamknięta. Mamy możliwość podniesienia dna zatoki szczękowej maksymalnie o 3,0-3,5 mm, ale praktycznie zawsze zabiegowi towarzyszy jednoczesne wprowadzenie implantu.


Zabieg obarczony jest większym ryzykiem perforacji błony śluzowej dna zatoki szczękowej, co związane jest z faktem, że wykonuje się go bez pełnej kontroli wzrokiem. Ryzyko to można zminimalizować stosując dokładną diagnostykę radiologiczną przed zabiegiem.

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Wiadomości

Uwaga Zmiana adresu

Informujemy, że od dnia 19,11,2018 klinika Kordent została przeniesiona z ulicy Korotyńskiego 23 na  Ulicę Niedźwiedzia 10. Zapraszamy