• Implanty

  Implanty

  Najnowsze technologie, największe doświadczenie w Polsce. Nowoczesny sprzęt i gabinety. Implanty Warszawa polecają ...
 • Endodoncja

  Endodoncja

  Utrzymanie Twoich własnych zębów jest najprostszą drogą do zapewnienia optymalnego zdrowia jamy ustnej i pięknego uśmiechu.Leczenie endodontyczne (kanałowe) jest zabiegiem, który umożliwia zachowanie pacjentom tych zębów, które w innym wypadku musielibyśmy usunąć i zastąpić protezą. Z języka greckiego " ENDO " oznacza "wewnątrz", "odont" - to "ząb". Endodoncja więc zajmuje się leczeniem wnętrza zęba. Dla zrozumienia tematu pomocna będzie odrobina znajomości anatomii zęba. Wewnątrz zęba, pod białym szkliwem i twardą tkanką zwaną zębiną znajduje się miękka tkanka zwana miazgą (tzw. nerw). Miazga zawiera naczynia krwionośne, nerwy, tkankę łączną i w czasie rozwoju zęba buduje otaczające ją twarde tkanki. Miazga rozciąga się od komory aż do wierzchołków korzeni, gdzie łączy się z innymi tkankami otaczającymi ząb. Miazga jest ważna w czasie wzrostu i rozwoju zęba. Ale gdy ząb jest w pełni dojrzały, może on przetrwać bez miazgi, ponieważ jest stale odżywiany przez tkanki otaczające go. Implanty Warszawa polecają ...
 • Nobel guide

  Nobel guide

  Odzyskaj swój uśmiech w godzinę. Dzięki systemowi Nobel Guide jest to możliwe . Implanty Warszawa polecają ...
 • 1
 • 2
 • 3

W roku 1965 profesor Brenemark wszczepił pierwszy implant i stworzył pojęcie osteointegracji. Został uhonorowany nagrodą Nobla. Implant wszczepiony ponad 40 lat temu funkcjonuje doskonale nadal. Mamy więc czterdziestoletni okres obserwacji potwierdzający doskonałość metody.

 

 

implantzAb_1

Wprowadzenie implantu to nic innego jak zastąpienie naturalnego [utraconego] korzenia sztucznym [śrubą tytanową]. Impant w zależności od zastanych warunków po wszczepieniu w kość zaszywamy na głucho i pozostawiamy na 3-6 miesięcy do wygojenia lub przykręcamy natychmiast [natychmiastowe obciążenie] łącznik [część pośradnią znajdującą się między implantem a koroną] i zakładamy koronę czasową. Wybór metody zależy od jakości [gęstości] kości. Koroną czasową kształtujemy dziąsło. Po zakończeniu tego procesu zakładamy koronę ostateczną. Tak więc odbudowa zęba składa się z trzech części:

koronaimplantlacznik_1

- implantu

- dokręcanego śrubą łącznika

- korony lub innej odbudowy protetycznej

Mamy do dyspozycji wiele kształtów implantów, doboru właściwego implantu dokonuje lekarz na podstawie pantomogramu , tomografii komputerowej i badania pacjenta. Mamy do dyspozycji wiele zwieńczeń [powierzchni nośnych] implantów:

1. Klasyczne płaskie zakończenia w implantach Biomet 3i, Brenemark i Replace.

32122BSMkIIIGroovy3.75x13322171copy_1activ

 

2. Implanty zintegrowane z łącznikiem tzw. jednoczęściowe Nobel Dyrect, szczególnie przydatne w odcinku bocznym przy dobrych warunkach kostnych pozwalających na natychmiastowe obciążenie.

Nobeldirectcopy_1

Kształty implantów:

 

W użyciu są dwa zasadnicze kształty implantów:

 • cylindryczny - przypominający nagwintowany pręt o równoległych ściankach. Implanty o tym kształcie zalecane są w twardej kości np. żuchwy oraz przy zabiegach opartych na szablonach zaprojektowanych przy użyciu wirtualnych planerów takich jak Nobel Guide czy Simplant
 • stożkowy - przypominają naturalny kształt korzenia. Zalecane w rzadkiej kości np. szczęki , w implantacji natychmiastowej ( w tym samym czasie co ekstrakcja )

Dobranie właściwego implantu i jego właściwe umiejscowienie to dopiero połowa drogi do sukcesu. Zwieńczeniem całej pracy jest przemyślana praca protetyczna. Pierwszym etapem jest dobór łącznika. Do dyspozycji mamy całą gamę łączników standartowych oraz łączniki indywidualne. Tańszym rozwiązaniem są łączniki standardowe, jednak z powodów estetycznych czasem musimy użyć łączników indywidualnych lub indywidualizowanych.

esteticoncopyPrezentacja8_1

Łączniki indywidualne są projektowane i wykonywane za każdym razem do warunków zgryzowych i dziąsłowych w jamie ustnej pacjenta. Ich przekrój odpowiada przekrojowi naturalnego zęba, co pomaga uzyskać ładniejszy efekt.

Łączniki indywidualizowane to łączniki sandardowe z możliwością dopasowania do warunków zastanych w jamie ustnej pacjenta.

Prezentacja2dcopy

lacznikiprocerowecopy

Drugą składową jest korona. Tu mamy trzy możliwości: korona na stopach szlachetnych, na złocie galwanicznym oraz korony procera. W przypadku, kiedy braki są odtwarzane mostami, mamy dwie możliwości. Pierwsze rozwiązanie to most lany cementowany na łącznikach. Ze względów technologicznych wymaga wielu wizyt dopasowania uzupełnienia. Druga to Procera Implant Bridge - most tytanowy frezowany z jednego jednorodnego kawałka tytanu. Metoda ta jest tak dopracowana, że dopasowanie jest praktycznie idealne. Odmianą PIB jest CM BRIDGE , modyfikacja polega na tym, że każda korona jest oddzielnie cementowana na suprastrukturze tytanowej dokręconej w jamie ustnej pacjenta. Pozwala to uzyskać lepszy efekt kosmetyczny.

 


Przygotował lekarz implantolog Jarosław Marciniak

Białe zęby

SKUTECZNE WYBIELANIE ZĘBÓW!

Zapraszamy na wybielanie zębów w Warszawie i w Zielonce

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień